O nás

Od roku 2001 dost intenzivně cestuji. V roce 2004 jsem po několika významných vodáckých expedicích založil sdružení WW8 expedition group. V roce 2006 jsem realizoval velkou off-road expedici do Indie. Pro vozy Mitsubishi L200 jsme vyrobili unikátní rámy pro nosič kajaků a pro přespání posádky na střeše vozu. O rok později jsem se v Etiopii rozhodl věnovat dokumentárnímu filmu full time. Začal jsem studivat a točit. Stal se ze mě filmař.

Soukolí se roztočilo. Zanedlouho jsem se spojil s režisérem Stevem Lichtagem. Celou tu dobu jsme doma s tátou a bráchou něco vyráběli. Protože ti dva jsou nejšikovnější dva lidé pod sluncem. Byly to kamerové jeřáby, jízdy, kamerové lanovky,… Vše pro to, abych mohl točit své projekty, tak jak jsem to okoukal v zahraničí.

Přišel projekt Aldabra 3D a já zkonstruoval společně s dalšími šikovnými lidmi unikátní 3D rigy. Protože ty z velkého světa byly nedostupné. Považuji ty “své” za nejlepší na světě. Pak přišly další filmařské hračky pro točení automobilů. Různé stabilizátory, ramena atd… To už jsem vše vymýšlel a kreslil sám. Nakreslil, na CNC obrobil, sestavil, oživil. Tyto produkty mě dostaly i do USA. Přímo do Hollywoodu. Tam některé mé výtvory dodnes fungují. A právě tam jsem se mimo jiné setkal i s kulturou camperů.

V roce 2015 jsem odcestoval s fotografem Petrem Slavíkem do brazilského Pantanalu. Započal filmově-televizní projekt „Ve stopě predátora“. Když jsem jej v květnu 2017 odevzdal na TV Prima, byl jsem unavený a vyhořelý. Uvědomil jsem si, že potřebuji produkovat něco hmotného. Něco, co může lidem dělat radost dlouhodobě. Že mě nebaví se dřít, kynout u počítače, abych vygeneroval „něco“, co pak lidi pomluví. Tak, jak je to dnes zvykem. Došlo mi, že můžu dál používat nabytou kreativu a spojit ji s řemeslem, které mě provázelo celým životem. Od mala. Když jsem sledoval tátu u soustruhu, jak sváří a vyrábí cokoliv, co bylo třeba. Tak jsem namaloval první pop-up camper a pojmenoval ho po oblíbeném spisovateli. Protože když jsem „On the road…“ , tak mi postel, malý stolek a vařič pokrývá veškeré potřeby.

To je důvod, proč jsme se do toho s mojí ženou Zuzkou pustili. Protože máme obrovské řemeslné a strojní zázemí a důležitou podporu ostatních členů naší rodiny, kteří dnes tvoří jádro CAMPER4x4.CZ
Našim cílem je poskytnout portfolio produktů pro cestování nejen s 4×4 pick-up vozy, ale i další příslušenství.

Petr Kašpar

POP-UP camper Kerouac.
První z řady produktů, které jsme nachystali pro motonomády.